10 Ocak 2014

Fimo İlmek Belirleyici 'Haplar' /Fimo 'Pill Stitch Markers '

Fimo ya da  diğer adı polimer kili bilmeyenler için ' Fimo oldukça yumuşak, ev fırınında sertleşmesini sağlayan plastik maddeler içeren, kolaylıkla şekillendirilebilen ve oyun hamuruna benzeyen bir modelleme malzemesidir.'

Örgü örenler bilir , bazen sayı sayarken tekrar tekrar yeniden saymaya başlarsınız ya da ilmeği nereden kısıyordum, nereden artırıyordum diye ilmeği tekrar ararsınız, ama ilmek belirleyiciyi şişinize ya da örgü arasındaki ilmeğe taktığınız anda sayma işlemini kolaylaştırmış olursunuz.Kısaca yeri belirlemiş olursunuz:)
Bende Ablamlara ( ki çok iyi örgü örerler tık tık tık Maşallah) hediye olarak bu ilmek belirleyicileri doğum günlerine hediye ettim.
Fırınlama işini Türkiye'de , Almanya'da tekrar fimoları delip tamamladım.
Bunlar kalp cerrahı olan Ablam için hap şeklinde :)


aslında ne kadar küçük olduğunun  göstergesi için çektimSevgiler :)

2 yorum:

alev mutfakta dedi ki...

Çok sevimli ve işlevseller, ellerinize sağlık. Ben de hamurla kalıcı ürünler yapmak istiyorum. Fırınlanan bu hamurlar fırına kimyasal salıyormudur?

emiza dedi ki...

Alev hanim merhaba
Firini pisirdikten sonra havalandirin diye öneriyorlar.Üretici firma Faber simdi sanirim Staedler Alman firmasi.insan güvenmek istiyor.kullanim kilavuzunu tekrardan okudum:)en önemlisi pisirme Süresine dikkat etmek gerekiyor zehirli gazlar olusmamasi icin.